SEO Uzmanı Olmak

Optimizasyon Nedir?

Web Optimizasyonu, Google Optimizasyonu, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Web sitesini optimize ederek Google arama motoru ve diğer arama motorlarında için hedef kelimelerin üst sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan çalışmadır. Dijital pazarlama veya internet marketing terimidir. Optimizasyon yapılan web siteleri Google ilk sayfada çıkmak için yapılır. Optimizasyon kelimesi SEO kelimesi ile aynı anlamı taşır. Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization) kelimesinin kısaltmasıdır. Optimizasyon » Google Optimizasyonu veya SEO Optimizasyonu demektir.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO çalışması yapılan siteler yani Arama Motoru Optimizasyonu yapılan internet siteleri, Google arama motoru ve diğer arama motorlarında ilk sayfada çıkar. Arama motoru optimizasyonu ingilizce Search Engine Optimization kelimesinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltmasıdır. Optimizasyon denince , Google Optimizasyonu, SEO Optimizasyonu veya Arama Motoru Optimizasyonu anlaşılır.

SEO Optimizasyonu

Türkiye SEO çalışması (Optimizasyon) yaptırmak için lütfen arayın.

Google Optimizasyon

Google Optimizasyon : Google arama motoru dünya lideri arama motorudur. Google için yapılan ve hedef kelimelerin Google ilk sırada çıkması için yapılan çalışmadır. Google Search Console , Google Analytics , Google Adwords gibi platformlarda yapılan Optimizasyon işlemleri ile Google ilk sayfada çıkmak mümkündür. Optimizasyon veya SEO çalışması ile aynı zamanda diğer arama motorlarında da yükselirsiniz. Günümüzde optimizasyon » Google Optimizasyonu ile eşdeğer olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir